• V divadle

• Divadlo má v živote človeka jedinečnú úlohu. Prináša divákovi  autentický zážitok a umožňuje mu stotožniť sa s postavami a  s ich emóciami. Emocionálne učenie je v dnešnej dobe veľmi dôležité, preto sme sa v rámci slovenského jazyka a literatúry rozhodli navštíviť Divadlo Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene. Skvelé herecké výkony, v hre Samuela Becketta Čakanie na Godota, sme na záver predstavenia ocenili búrlivým potleskom. Cesta domov prebiehala v príjemnej a veselej atmosfére.

• MiniErasmus 2023 - registrácia

• Pre študentov stredných škôl prinášame možnosť zúčastniť sa počas 4 dní na prednáškach a seminároch na našich partnerských vysokých školách, ktoré im priblížia možnosti štúdia a poskytnú priestor rozhodnúť sa, či sa chcú danému odboru venovať. Zároveň budú mať možnosť absolvovať sprievodné workshopy a program na rozvoj zručností, ktoré pripraví naša organizácia.

Registrácia na projekt bola oficiálne spustená dňom 12.02.2023 a potrvá najneskôr do 19.02.2023. Aj tento rok je obmedzený počet účastníkov (maximálne 250 osôb). Z tohto dôvodu odporúčame, aby ste si vyplnenie prihlášky nenechali na poslednú chvíľu.

Projekt ponúka unikátnu možnosť spoznať vysokú školu a stretnúť sa s budúcimi spolužiakmi ešte pred podaním prihlášky, vďaka čomu môže byť rozhodnutie o budúcej kariére jednoduchšie a najmä založené na vlastnej skúsenosti.

Registrácia TU.

• Darujte nám 2%, 3% z daní

• Vážení rodičia, priatelia!

Ako každý rok, opäť sa blíži obdobie daňových priznaní, kedy sa môžete slobodne rozhodnúť, akým spôsobom zúročíte percentá dane z Vašich príjmov za uplynulý rok. Tieto prostriedky nie sú pre Vás žiadnou sumou navyše, sú súčasťou Vášho povinného odvodu. Z tohto dôvodu chceme upriamiť Vašu pozornosť na Občianske združenie pre podporu odborného vzdelávania so sídlom v Modrom Kameni.

Bližšie informácie na našej webstránke: https://www.ssmk.edu.sk/?page_id=115

• Deň bezpečného internetu

• Pri príležitosti ,,Dňa bezpečného internetu“ (7. február) Okresné riaditeľstvo Policajného zboru vo Veľkom Krtíši Vás touto cestou informuje o súčasnej vážnej problematike, ktorá sa týka našich detí, žiakov a študentov, ktorí sú denne vystavení rizikám on-line sveta. Za účelom preventívneho pôsobenia Vám prinášame dôležité odporúčania.

Ako zostať v bezpečí na internete ?

• Nekomunikujem s ľuďmi, ktorých nepoznám!
            • Nikomu neposielam svoje osobné údaje!
            • Nezapájam sa do súťaží, lebo sa môžem stať obeťou podvodu!
            • Každú podozrivú aktivitu nahlásim rodičom  alebo niekomu dospelému!
            • Mám obmedzený čas strávený na internete!
            • Neposielam a nezverejňujem svoje fotografie na internete!
            • Keď potrebujem poradiť alebo pomôcť, zavolám na bezplatnú anonymnú Linku Detskej Istoty 116 111!
            • V naliehavých prípadoch volám Linku tiesňového volania 112 alebo políciu 158!
          • ZAŽI 4 NAJLEPŠIE LETNÉ TÝŽDNE V AMERIKE ZADARMO

• ​​​​​​​Strávte už toto leto v Amerike! Spolu s priateľmi z celého sveta uvidíte pravý študentský život na campuse, zlepšíte svoje líderske zručnosti a najmä sa inšpirujete na celý život. A to všetko zadarmo. Poďte s nami na Benjamin Franklin Transatlantic Fellows Summer Institute! #BenjaminFranklin Prihláste sa do 5. februára na: https://bit.ly/3uvq38d

Táto ponuka je pre šikovných študentov, ktorí by mali záujem o letný stredoškolský program BFTF v USA zadarmo. Prihlasovať sa môžu 16-18-roční študenti do polnoci 5.2.2023. Prihláška je jednoduchá, len musíte napísať esej v AJ a spĺňať kritériá.

Link s kompletnými informáciami o programe spolu s prihláškou a kritériami na kandidáta: https://sk.usembassy.gov/education-culture/academic-exchange-programs/ben-franklin-tfsi/

• Virtuálna prehliadka našej školy

• Prejdi sa po našej škole aj (alebo aspoň) virtuálne! Prehliadka je rozdelená na dve časti:

Stredná odborná škola obchodu a služieb (ŠOŠ):

​​​​​​​https://my.matterport.com/show/?m=hdy913rwFEk

​​​​​​​Obchodná akadémia (OA):

Ak si to pozrieš cez PC, tu nájdeš skratky na ovládanie klávesnice v 3D prehliadke Matterport:

Všeobecné

1.  pohľad vo vnútri
            2. 3D model pohľad
            3.  dispozičné riešenie priestoru

R. pohyb o poschodie vyššie

F. pohyb o poschodie nižšie

P. Nastavenie na prezentáciu, ktorá sa spúšťa v ľavom dolnom rohu

V pohľade vo vnútri ovládanie

W pohyb dopredu

L pohyb v smere hodinových ručičiek

Šípky jednoduché otáčanie

• Súťažná konferencia JUNIOR INTERNET 2023

• AMAVET vyhlasuje 18. ročník jedinečnej konferenčnej súťaže JUNIOR INTERNET. Súťaž je určená žiakom základných a stredných škôl, ktorí sa aktívne zaujímajú o tvorbu webových stránok, digitálnu grafiku a dizajn, kreatívne písanie textov, tvorbu blogov alebo vlogov, tvorbu vzdelávacích projektov či programovanie aplikácií.

Postupujúcich žiakov AMAVET pozve na finále súťažnej konferencie Junior Internet, na ktorom súťažiaci predstavujú svoje práce vo forme 3,5 minútovej prezentácie a zároveň súťažia o hodnotné ceny. Zároveň na svoj projekt dostávajú cennú spätnú väzbu a priestor na rozvoj seba i svojho projektu. Súťaž obohacujú aj rôzne workshopy, diskusie a prezentácie.

Súťažné kategórie:

• JuniorWEB – webové stránky,
            • JuniorDESIGN – digitálne grafické práce a digitálny dizajn,
            • JuniorBLOG – blogy a vlogy, ale aj obsah na sociálnych sietí (napr. vlastný profil),
            • JuniorAPP – mobilné aplikácie,
            • JuniorLEARN – weby a aplikácie využiteľné vo vzdelávaní a
            • JuniorTEXT – texty na určenú tému.

V spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku vyhlasujeme tému v kategórii JuniorTEXT Téma : Ako prežijem túto dobu? Môžu napísať esej, úvahu, báseň alebo aj prejav. Fantázií sa medze nekladú.

Viac informácii a prihlasovanie žiackych projektov nájdete na https://www.juniorinternet.sk/ alebo TU.

Registrácia je spustená.